Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.08.2020
ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DAİMİ İŞÇİ ALIM İLANI HAKKINDA AÇIKLAMA

Bilindiği üzere hem Resmi Gazete ’de hem de Kurumumuz internet sitesinde 30.07.2020 tarihinde operatör kadrosunda 700 daimi işçinin alımı ilan edilmiş olup 04.08.2020 tarihi itibariyle de İŞKUR üzerinden açık iş ilanları kısmından başvurular alınmaya başlanmıştır. Ancak İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilen pozisyonlara ait genel ve özel şartlarda bazı hususlar anlaşılamadığından adaylarda başvurular ile ilgili olarak tereddütler oluştuğu Genel Müdürlüğümüzce tespit edilmiştir.

Bu doğrultuda adaylar aşağıda yer alan maddeler ışığında başvurularını yapabileceklerdir.

1.İŞKUR Açık İş İlanlarının tamamında “G” Sınıfı ehliyet şartına yer verilmemiştir. Ancak operatörlük sertifikalarını ehliyetlerine işleten ve “G” Sınıfı sürücü belgesine sahip olan adaylar diğer şartları da sağlamaları halinde başvuru yapabilecektir. Bu adaylardan evrak teslimi aşamasında operatörlük sertifikalarını ibraz etmeleri istenilecektir.

2.Adayların istenilen pozisyona göre başvuru tarihi itibariyle en az 1 yıllık operatörlük sertifikalarına sahip olmaları Kurumumuzca yeterli görülmektedir.

3. İstenilen pozisyona ait operatörlük sertifikasının yanında dozer ve greyder operatörlüğü için “CE” Sınıfı sürücü belgesine (01/01/2016 tarihinden önce alınan sürücü belgelerine göre "D" sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar dahil), ekskavatör ve iş makinesi operatörlüğü için “C” sınıfı sürücü belgesine (01/01/2016 tarihinden önce alınan sürücü belgelerine göre "C", "D" ve "E" sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar dahil) sahip olunması gerekmektedir.

4.”G” Sınıfı sürücü belgesi “CE” ve “C” sınıfı sürücü belgelerinin yerine geçmemekte, bu sürücü belgelerini kapsamamaktadır.  İstenilen sınıftaki sürücü belgeleri operatörlük sertifikası dışında başka bir özel şarttır. “G” Sınıfı sürücü belgesinin yerine istenen bir şart değildir.

Özetle adayların dozer, greyder, ekskavatör ve iş makinesi operatörlüğü pozisyonlarına başvurabilmeleri için başvuru tarihi itibariyle en az 1 yıllık operatörlük sertifikasına sahip olmaları gerekmekte olup ilaveten istenilen sınıftaki sürücü belgesine ve İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilen diğer genel ve özel şartlara da sahip olmaları gerekmektedir.

İlanen duyurulur.

05.08.2020​


Yazdır