26.08.2021
Sinop İlimizde meydana gelen Sel felaketinde zarara uğrayan yollarının bakımları devam ediyor

11.08.2021 tarihinde meydana gelen sel felaketi sonrasında özellikle Sinop ,Ayancık ve Türkeli İşletme Müdürlüğü sınırlarında meydana gelen yolların tamamen yada kısman kullanılmaz hale gelmesine ve sel sularının ve derelerin getirdiği atık malzemeler ile  kapanmasına sebep olan ulaşımı bozan etmenlerin ortadan kaldırılması ve yolların yeniden ulaşıma açılması için Orman Genel Müdürlüğümüzün Destek ve Talimatları doğrultusunda Genel Müdürlüğümüze bağlı Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve Görevlendirilen civar  Orman Bölge Müdürlüklerine bağlı iş makinaları ve personelleri yoğun çalışmaları sonuç vermiştir.

Toplam 6 Dozer , 7 Ekskavatör, 4 Kepçe ,1 Jsp ,5 Mini  Ekskavatör, 4 Treyler, 6 Greyder olmak üzere  33 İş makinası ile Taşkın ve Afetlerde görev yapmaktadır. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hayati Özgür beyin yönetiminde Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmez oğlu ve Bölge Müdür Yardımcıları Reşat Tunç, Mahmut Şentürk ve  Ahmet Er ile birlikte İşletme Müdürleri ve Teknik elemanlar ile Bölge Müdürlüğünden gelen ekiplerle çalışmaları koordine etmekte ve aksamalara çözüm bularak Çalışmaların etkin olarak devam etmesinde  yönetim görevini üstlenmektedirler.

Bu kapsamda kaybolan yollar ve  kapanan yollar İş makinaları ile ivedilikle açılarak kullanılır hale getirilmiştir. Bu kapsamda tüm yollar kullanılır hale gelene kadar çalışmalara ara verilmemesi, talimat lanmış olup bu kapsamda sel bölgesinde çalışan Tüm Operatör ve personelin özverili ve gayretli çalışmaları durmaksızın devam etmektedir.

                                                                              

 ​


Yazdır