26.08.2021
​Sinop İlimizde meydana gelen Sel felaketinde Felaketzedelere acil İçme suyu ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına OGM çalışmalarından kesitler

11.08.2021 tarihinde meydana gelen sel felaketi sonrasında özellikle Sinop ,Ayancık ve Türkeli İşletme Müdürlüğü sınırlarında meydana gelen ulaşımı bozan etmenlerin Halkın daha fazla zarar görmemesi ve acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Orman Genel Müdürlüğümüzün Destek ve Talimatları doğrultusunda Genel Müdürlüğümüze bağlı Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve Görevlendirilen civar  Orman Bölge Müdürlüklerine bağlı Pikaplar  ve personelleri yoğun çalışmaları sonuç vermiştir.

Toplam 55 pikap ve 100 personel ile   Taşkın ve Afetlerde görev yapmaktadır. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hayati Özgür beyin yönetiminde Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmez oğlu ve Bölge Müdür Yardımcıları Reşat Tunç, Mahmut Şentürk ve  Ahmet Er ile birlikte İşletme Müdürleri ve Teknik elemanlar ile Bölge Müdürlüğünden gelen ekiplerle çalışmaları koordine etmekte ve aksamalara çözüm bularak Çalışmaların etkin olarak devam etmesinde  yönetim görevini üstlenmektedirler.

Bu kapsamda İhtiyaç sahiplerinin İçme suyu , Temiz su yiyecek ve giyecek dahil Afad koordinasyonunda verilen tüm görevler  ivedilikle karşılanmıştır. Bu kapsamda diğer kurum kuruluşlara araç ve personel desteği de sağlanmıştır. Tüm  çalışmalara ara verilmemesi, talimat lanmış olup bu kapsamda sel bölgesinde çalışan Tüm Pikap şoförleri ve Muhafaza memurları ile diğer personelin özverili ve gayretli çalışmaları durmaksızın devam etmektedir.

                                                                              

 ​


Yazdır