26.08.2021
Sinop İlimizde Sel felaketinin izleri siliniyor.

11.08.2021 tarihinde meydana gelen sel felaketi sonrasında özellikle Sinop ,Ayancık ve Türkeli İşletme Müdürlüğü sınırlarında meydana gelen ve Çamur , atık malzeme , kum   dal, ağaç ve odun parçaları dahil  şehir merkezine biriken selin getirdiği malzemenin Kaldırılması ile Kamu ve Özel sektörün bina ve evlerinin temizlenmesi ve  caddelerin yıkanması dahil bir çok alanda yine Orman Genel Müdürlüğü hizmet araçları ,iş makinaları ve personelleri olarak  yine aktif rol oynayarak halkın yanında hizmet etmeye devam ettik. Orman Genel Müdürlüğümüzün Destek ve Talimatları doğrultusunda Genel Müdürlüğümüze bağlı Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve Görevlendirilen civar  Orman Bölge Müdürlüklerine bağlı Arazözler , Su tankerleri ve personelleri yoğun çaba harcamışlardır.

Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hayati Özgür beyin yönetiminde Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmez oğlu ve Bölge Müdür Yardımcıları Reşat Tunç, Mahmut Şentürk ve  Ahmet Er ile birlikte İşletme Müdürleri ve Teknik elemanlar ile Bölge Müdürlüğünden gelen ekiplerle çalışmaları koordine etmekte ve aksamalara çözüm bularak Çalışmaların etkin olarak devam etmesinde  yönetim görevini üstlenmektedirler.

Bu kapsamda İhtiyaç sahiplerinin ve kamu kurumlarının talebi doğrultusunda  Afad koordinasyonunda verilen tüm görevler  ivedilikle karşılanmıştır. Tüm  çalışmalara ara verilmemesi, talimat lanmış olup bu kapsamda sel bölgesinde çalışan Tüm Arazöz Operatörleri ile diğer personelin özverili ve gayretli çalışmaları durmaksızın devam etmektedir.

                                                                              ​ 


Yazdır