28.12.2021
Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü paydaş buluşmaları devam ediyor.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü paydaş buluşmaları  devam ediyor.

 

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü paydaş buluşmaları kapsamında 2021 yılının son günlerinde Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü çalışma alanında üretimde en büyük pay sahibi olan Orman Kooperatifleri birliği olan S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Erol Akar  ile  birliğe bağlı Kooperatif başkan ve temsilcilerini Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda ağırladı.

Toplantı başta Orman Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmezoğlu ile  Bölge Müdüryardımcıları Sayın Ahmet Er ve Sayın İsmail Çetin olmak üzere Şube Müdürleri ve Kastamonu İlinde görev yapan 16 Orman İşletme Müdürü katılım sağlamıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını için kürsüye gelen S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Erol Akar ; sözlerine öncelikle böyle bir ortamı sağlayan Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederek başlamıştır. Kooperatiflerin yaşamış olduğu sıkıntılar ve yaşanan iyi ve kötü durumların ve yapılacak olanlar ile  paydaşlar arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusundaki görüşlerini dile getirmiş 2022 yılında  beklentilerini  belirtmiştir.

Orman Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmezoğlu ise öncelikle Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünü , Endüstriyel odun üretiminde lider yapan her yıl yeni rekorlar kırmasını sağlayan paydaşlarımıza çok teşekkür etmiştir.2019-2021 yılları arasında bir kıyaslamaya giden Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmezoğlu , 2020 yılında tüm şeflikleri tamamen dolduracak kadar Orman İşletme Şefi , Orman Muhafaza Memuru ,Memur,  Pikap , İş Makinası vb. temin edilmesinde  desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye ,Tarım ve Orman bakanımız sayın Bekir Pakdemirli beyefendiye ve Orman Genel Müdürümüz sayın Bekir Karacabey beyefendilere  şükranlarını sunmuştur. Bu başarıyı sağlayan çalışma arkadaşlarına da  teşekkür ederek sözlerine başlayan Bölge Müdürü Sayın Fahri Sönmezoğlu ,Üretim ve iş birliği konusunda gerek Kooperatifler ile gerekse de Orman köylüsü ile et ile tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olunması gerektiğinden bahis ile özellikle Orman İşletme şeflerinin her zaman işbirliği içinde ve çalışan köylümüzün yanında onların işlerini kolaylaştıran olarak var olması gerektiğini belirtmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı danışmanı Sayın Mehmet Şafi Öztekin beyefendide toplantıya katılarak dilek ve temennilerini belirterek toplantıyı onurlandırmıştır.

Soru cevap kısmına geçilerek kooperatif başkanlarının sorunları ve talepleri dinlenmiş ve sorunların çözümü konusunda Bölge Müdürümüzün talimatları not alınmış talepleri konusunda ivedilikle gerekli çalışmalar başlatılması kararı alınmıştır.

S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Erol Akar çalışmanın verimli olduğunu belirterek teşekkür etmiştir. Bölge Müdürümüz Sayın Fahri Sönmezoğlu toplantının en yakın zamanda 2022 yılında yenilenmesi arzusunu dile getirerek Katılım sağlayan tüm paydaşlara teşekkür etmiştir.

 

 

 

         ​
Yazdır