Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
25.08.2020
KASTAMONU ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE ORMAN ZARARLILARIYLA MUCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE SİLAH KULLANMA VE BAKIM EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

2020 yılında Bölge Müdürlüğümüze açıktan ataması yapılan Orman İşletme Şefleri ile Orman Muhafaza Memurlarına silah kullanımı ve bakımı eğitimlerine başlandı.

  Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğündeki eğitime Kastamonu Orman Bölge Müdürü Yardımcısı Mahmut Şentürk başkanlığında  Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürü Murat Nuri Baykalı ve HİDİ Şube Müdürü Turan Küçük ile ,Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Eğitmen Personeli ile Silah taşıma hakkı olan yeni atanan Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları ile diğer memurlar tarafından  katılım sağladı.

 Kastamonu  İl Emniyet Müdürlüğü ile Kastamonu  Orman Bölge Müdürlüğümüz işbirliğinde 25.08.2020 ile 04.09.2020 tarihlerinde gerçekleşecek  eğitimde, toplam 756 çalışana silahın güvenli kullanımı, kullanımının hukuki durumu, personelin kullanımında bulunan silahın tanıtımı, periyodik bakımı ve teknik özellikleri hakkında bilgiler uygulamalı olarak verilmekte olup ikinci aşamada ise Poligonda atış yaptırılacak olup   atış eğitimlerinde başarı sağlayan personel Sertifikalarını alacaktır​


Yazdır