Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.10.2020
Yeni Araçlarla Daha Hızlı, Daha Verimli Ormancılık

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Devlet Malzeme Ofisi kanalıyla satın alınan ve Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Tosya Orman İşletme Müdürlüğüne teslimatı yapılan 7 adet Mitsubishi marka L200 Tornado MT model 4x4 çift kabin şase üzerine monteli ilk müdahale aracı düzenlenen anahtar teslim töreniyle görevli şoförlere teslim edildi.

Tosya Orman İşletme Müdürlüğü önünde yapılan törenin açılış konuşmasına, araçların tahsisini gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey’e şükranlarını sunarak başlayan İşletme Müdürü Erol Çınkır, yeni araçların başta orman yangınlarına müdahale olmak üzere yürütülen tüm ormancılık faaliyetlerinin daha hızlı ve daha etkin yapılmasına imkân sağlayacağını belirtti.

Törene katılan Kaymakam Deniz Pişkin de konuşmasında, kamu kurumlarında hizmetlerin daha seri ve daha verimli olması için personelin yanı sıra makine ve araç parkının da önemine dikkat çekerek, il genelinde en yoğun orman potansiyeline sahip işletme müdürlüklerinden birisi olan Tosya Orman İşletmesi’nin özellikle orman yangınlarının çok sık yaşandığı günümüzde bu araçlara ihtiyacı olduğunu ve bundan böyle işletmeye mesleki her konuda bir adım daha hız vereceğine inandığını belirterek yeni araçların hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Program, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı’nın duası sonrası anahtarların Kaymakam Deniz Pişkin, Orman İşletme Müdürü Erol Çınkır ve Müdür Yardımcısı Uğur Şahin tarafından şoförlere teslim edilmesiyle son buldu.

Öğleden sonra Tosya Orman İşletme Müdürlüğüne bir ziyarette bulunan Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu da yeni araçların Tosya İşletmesine hayırlı olmasını dileyerek kazasız belasız günlerde kullanılmasını temenni etti.    


Yazdır