Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
31.05.2021
Ormanlar bizim evimiz kimse evimizi kiretmesin

Kastamonu Orman Bölge Müdürü sayın Fahri Sönmezoğlu Kastamonu ve sinop illeri içinde bulunan ve Doğa ve Ender tabiatıyla Sağlık ve sıhhat kaynağı olan ormanlarımıza atılan her türlü çöp ve atık maddenin  hesabının sorulması gerektiğini belirtmiştir. Bu kapsamda önce Teşkilat mensuplarına talimat veren Orman Bölge Müdürü ;

1-Tüm üretim çalışmalarında saha tesliminde mutlaka çöp olup olmadığı kontrol edilecek ve varsa kurum mensupları tarafından temizlenecektir. İşletme Müdürleri  bu konuda yeteri kadar Çöp poşeti ve eldiven temin edecektir. Aynı durum üretim bitiminde sahanın geri alımında kontrol edilerek saha da her hangi bir çöp ve atık maddenin  olmadığı tespit edilecektir. Üretim verilirken mutlaka bu madde özel maddeler kısmına yazılarak üretim sonunda çöp ve atık madde bulunan sahalarda %10 ve %25 hakları verilmeyecektir.

2-Yangın mevsimi dolayısıyla Orman içinde ateş yakılması ve mangal yapılması engellenecektir. Piknikler Ateş yakılmadan yapılması sağlanacaktır. Bu konuda talimatlara uymayıp zorluk çıkaranlara gerekli işlem yapılacaktır.

3-Tüm teşkilat mensupları Doğada olmaması gereken atık maddelerin uzaklaştırılması için insiyatif kullanacak ve Ormanların temiz olması sağlanacaktır.

 4-Tüm işletme Müdürlükleri en az bir köyde farkındalık yaratmak için Köy halkı ile koordineli mutlaka temizlik (Çöp toplama etkinliği )düzenlenecektir. Yerel basına  ve HİDİ Şubesine bilgi vererek haber yapılacaktır.

            Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu  Orman Köylüsü ve vatandaşlarımıza seslenerek biz ormanları evimiz olarak görüyoruz siz de bizde ve gelen misafirlerimizde evimizi suyumuzu  kirletmeden bu güzelliklerden yararlanmalıyız …​ 


Yazdır