Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
15.07.2021
Kastamonu Suyunu Koru Platformu tarafından düzenlenen Fidan dikim etkinliği tamamlandı.

Bilinçsiz su tüketiminin önüne geçilmesi, gelecekte yaşanacak su kıtlığının önlenmesi açısından halkımızın su tasarrufu konusunda bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan ‘Kastamonu Suyunu Koru platformu tarafından düzenlenen ‘Fidan Dikim Etkinliği tamamlandı. Sayın Valimiz Avni Çakır beyefendini eşlerinin himayesinde yapılan etkinliğe ,İl protokolünün değerli eşleri ile Aile sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ,Özel Bireyler ve Aileleri derneği ,Afad Gönüllüleri ile Sosyal Hizmetlerin Çocuk Evlerinden katılımcılar ve gönüllüler etkinliğe katılım sağlayarak değer kattılar. Çam ve sedir ağaçlarından oluşan 110 fidan toprakla buluşturulmuştur.

Kısaca platform tanıtmak gerekirse : Kastamonu Valimiz Sayın Avni Çakır'ın eşi Bahar Çakır Hanımefendinin öncülüğünde ve protokol üyelerinin eşlerinin katkılarıyla oluşturulan "Kastamonu suyunu koru" platformu tarafından hayata geçirilen "Suyuna sahip çık Kastamonu Projesi" kapsamında, kent merkezi ve ilçelerde bilgilendirme toplantıları, fidan dikimi yapılacak.

Bilinçsiz su tüketiminin önüne geçilmesi, gelecekte yaşanacak su kıtlığının önlenmesi açısından halkımızın su tasarrufu konusunda bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturması sağlanacak.

Suyunu Koru Kastamonu

Açıklama: 🔹Kastamonu Valiliği Koordinesinde.

“Kastamonu Suyunu Koru Platformu” önderliğinde farkındalık hareketidir Açıklama: 💧

#kastamonusuyunukoruwww.kastabil.gov.tr/suyunukoru

 ​


Yazdır