21.03.2022
Ormancılık Haftası kutlamaları başladı.

21-26 Mart Ormancılık haftası ve Ağaç bayramı Kutlamaları kapsamında etkinliklere Kastamonu Cumhuriyet meydanında saat 09.00 da Çelek sunma töreni ve Saygı duruşu sonrasın İstiklal Marşı okunarak başlanmıştır. Törene Bölge Müdürlüğü ve Kastamonu ve Karadere İşletme Müdürlüğü personelleri ile halkımız katılım sağlamıştır.

Sayın Valimiz Avni Çakır beyefendinin kabulleri ile  Bölge Müdürümüz Sayın  Fahri Sönmezoğlu'nun Covid olması dolayısıyla Kurumu Temsilen  Bölge Müdür yardımcıları  Sayın İsmail Çetin ve sayın Ahmet Er ile birlikte, Basın ve İletişim Şube Müdürü sayın Turan Küçük, Karadere  Orman İşletme Müdürü sayın Mehmet Kurumeşe (aynı zamanda Orman Mühendisleri odası Temsilcisi), Kastamonu İşletme Müdür yardımcıları , sayın Muhammet Savcı ve sayın Vedat Koçak  ile Doğa Koruma ve  Milli parklar İl Şube Müdürü  sayın Yalçın Uyanık  ile beraber Ormancılık  temsilcileri  TOÇ BİR-SEN Kastamonu il temsilcisi Mehmet Şano ve Öz Orman İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı sayın Sedat Öksüz katılmışlardır.

Sayın Valimizin Kurum ve yaptığımız görevin kutsallığı ve çalışmalarımızın hakkındaki olumlu görüşlerini müteakip beklentileri ve emirleri alınmış olup, Sayın Valimiz hafta içi yapılacak etkinliklere davet edilmiştir.

 Etkinlikler Orman Vatandır sinema filmi gösterimleri, Fotoğraf  sergileri, Okul ziyaretleri, Sivil Toplum ziyaretleri ile dolu dolu ''Ağaç sevgisi ve ormanın konuşulduğu'' bir hafta olarak geçirilecektir.​Yazdır