Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
18.09.2018
Kastamonu’da İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu

Kastamonu’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Kastamonu Üniversitesi, Öz Orman İş Sendikası, Orman Mühendisleri Odası ve Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikasının paydaşlığında Tarım ve Ormancılık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu düzenlendi.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumuna katılmak üzere Kastamonu’ya geldi. Sempozyum öncesi Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdürümüz Antalya Kumluca’da devam eden orman yangını dolayısıyla Kastamonu’dan ayrıldı.

Sempozyumun açılışında Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, Öz Orman-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Ali Bilgin, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Kurt ve Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın birer konuşma yaptılar. Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür yaptığı konuşmada sempozyuma katılanları Kastamonu’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz da ormancılığın çoğu ülkede hala en riskli endüstrilerden biri olduğuna değindi. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Kurt da yaptığı konuşmada 30 Haziran 2012 yılında yayınlanan kanun ile tüm çalışanların iş güvenliği kapsamına alındığını ifade etti.

Konuşmaların ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Aslıcan Güler, Öz Orman İş Sendikasından Avukat Ömer Bilgi ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetin ile Halk Sağlığı Uzmanı Seval Çoker tarafından Tarım Ormancılık İş Kolunda İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi Eğitimi verildi ve eğitime katılan 120 işçiye katılım belgeleri verildi.


Yazdır